در حال نمایش 22 نتیجه

سرور اچ پی یکی از محصولات شرکت هیولت پاکارد (Hewlett-Packard) است که برای استفاده در سیستم‌های سرور و شبکه طراحی شده است. این سرورها عموماً برای ذخیره سازی داده‌ها، اجرای برنامه‌های کاربردی و پشتیبانی از خدمات شبکه استفاده می‌شوند. با توجه به قابلیت‌های پردازشی بالا و قابلیت اطمینان بالای آنها، سرورهای اچ پی برای سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ بسیار مناسب هستند. این سرورها به صورت مستقیم از تولید کننده و نمایندگان رسمی آنها قابل تهیه هستند.

سرورهای اچ پی یکی از محبوب‌ترین سرورهای موجود در بازار هستند که برای استفاده در محیط‌های شبکه، دیتاسنتر، سازمان‌ها و شرکت‌ها مناسب هستند. این سرورها دارای پشتیبانی از سیستم عامل‌های متنوعی هستند و به عنوان یک سرور قابل اعتماد و پرقدرت شناخته می‌شوند. سرورهای اچ پی از تکنولوژی‌های جدید مانند فناوری Intel Xeon پشتیبانی می‌کنند و باعث افزایش سرعت و کارایی سرور می‌شوند. همچنین، سرورهای اچ پی دارای قابلیت‌های امنیتی بسیار بالا هستند و برای حفاظت از اطلاعات شخصی و حساس بازیابی اطلاعات از آن‌ها بسیار سخت است.

سرور چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ معرفی کامل سخت افزار و نرم افزار سرور

سرور یک دستگاه تخصصی یا دستگاهی با مجموعه نرم افزاری خاص است که خدمات مختلفی را بر روی سخت افزار سرور ارائه می دهد و این نرم افزار خدمات مختلفی را بر اساس درخواست مشتری ارائه می دهد. اما «سرویس سرور» چیست؟ یک سرور می تواند ویژگی های مختلفی مانند دسترسی متمرکز به اطلاعات، منابع، داده های ذخیره شده و سیستم مسیریابی را فراهم کند.سرور مانند یک شبکه کلاینت/سرور کار می کند، جایی که سرور و سرویس گیرنده با هم کار می کنند تا عملیات را کامل کنند. سرور در انواع و اندازه های مختلف برای تسهیل وظایف مختلف است.

معماری “کلاینت – سرور” چیست؟

در محاسبات، سرور یک برنامه یا سخت افزار رایانه ای است که با نرم افزار یا سخت افزار دیگری به نام «کلینت» کار می کند.

در این معماری که مدل مشتری-سرور یا مدل کلاینت-سرور نامیده می شود، یک عملیات محاسباتی سراسری در بسیاری از فرآیندها یا سیستم ها توزیع می شود. سرورها می توانند چندین عملیات را انجام دهند که اغلب به آنها "سرویس" گفته می شود، مانند به اشتراک گذاری داده ها، منابع یا میزبانی بین چندین کاربر، یا انجام عملیات محاسباتی برای یک کاربر. یک سرور می تواند به کاربران زیادی سرویس دهد و همچنین یک کاربر می تواند به تنهایی از چندین سرور استفاده کند.

این که یک سرور می تواند به چندین مشتری سرویس دهد به چه معناست؟ هر سرور می تواند به درخواست های بسیاری از مشتریان به طور همزمان پاسخ دهد. از طرف دیگر، یک کلاینت می تواند از چندین سرور استفاده کند. فرآیند کلاینت ممکن است روی یک ماشین اجرا شود، یا ممکن است از طریق یک شبکه با یک سرور در ماشین دیگر ارتباط برقرار کند. سرورهای رایج عبارتند از سرورهای پایگاه داده، سرورهای فایل، سرورهای ایمیل، سرورهای چاپ، سرورهای وب، سرورهای بازی و سرورهای برنامه.

امروزه اکثر سیستم های کلاینت-سرور در مدل درخواست-پاسخ پیاده سازی می شوند که اغلب با همین نام شناخته می شود: کاربر درخواستی را به سرور ارسال می کند و سرور عملیاتی را انجام می دهد و پاسخی را برای کاربر ارسال می کند.

انواع سرور ها و کابرد آنها چیست؟

یک فرآیند کاربر ممکن است در یک سیستم اجرا شود یا ممکن است به یک سرور در ماشین دیگری در شبکه متصل شود. سرورهای رایج عبارتند از سرورهای پایگاه داده، سرورهای فایل، سرورهای ایمیل، سرورهای چاپ، سرورهای وب، سرورهای بازی و سرورهای برنامه.

انواع مختلف سرورها به شرح زیر است:

فایل سرور

دستگاهی که فایل‌ها را ذخیره می‌کند و به مشتریان یا کاربران اجازه می‌دهد فایل‌ها را از آن آپلود و دانلود کنند.

انواع مشتریان چیست؟ کلاینت‌ها معمولاً شامل رایانه‌ها، چاپگرها، دستگاه‌های فکس یا سایر دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند به طور ایمن به یک سرور برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها متصل شوند.

سرور برنامه

سرور برنامه یک محصول مبتنی بر مؤلفه است که به عنوان میان‌افزار نیز شناخته می‌شود، که خدمات میان‌افزاری را برای امنیت و نگهداری وضعیت، همراه با دسترسی و ماندگاری داده‌ها ارائه می‌کند. این شامل مقدار زیادی محاسبات بین سرورهای پایگاه داده و کاربر نهایی است.

سرور مجازی

سرور مجازی یک کامپیوتر جداگانه است که منابع سخت افزاری و نرم افزاری را با سایر سیستم عامل ها (OS) به اشتراک می گذارد تا نیازهای مشتری را برآورده کند. سرور مجازی مقرون به صرفه است و کنترل سریعتری بر منابع ارائه می دهد.

سرور IRC

یک سرور IRC قابلیت های بلادرنگ را فراهم می کند، به ویژه برای کاربرانی که در یک محیط مجازی کار می کنند، که شامل سرورهای مختلف شبکه است که کاربران را قادر می سازد از طریق یک شبکه IRC با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

لیست سرور

این نوع سرور بهترین راه برای مدیریت لیست های پستی است. برنامه‌ای که درخواست‌های اشتراک برای فهرست پستی را مدیریت می‌کند و پیام‌ها، خبرنامه‌ها یا نامه‌های جدید را از اعضای فهرست به کل فهرست مشترکین توزیع می‌کند.

سرور صوت و تصویر

قابلیت های چند رسانه ای را برای وب سایت ها فراهم می کند تا محتوای چند رسانه ای را برای کاربر پخش کنند.

سرور چت و سرور فاکس

سرور چت قابلیت تبادل اطلاعات بلادرنگ را برای کاربران در محیطی مشابه مجموعه اینترنتی فراهم می کند و سرور فکس یکی از بهترین گزینه ها برای ارسال اسناد در سازمان ها است.

سرورهای ایسوس (ASUS Servers) یکی از گزینه‌های پرکاربرد در صنعت سرور هستند. این سرورها با توجه به نیازهای بالقوه مشتریان، به صورت شخصی‌سازی شده و با استفاده از قطعات با کیفیت و تکنولوژی‌های پیشرفته، عملکرد و کارایی بالایی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

سرورهای ایسوس از پردازنده‌های متنوعی مثل Intel Xeon، AMD EPYC و ARM Cortex برخوردار بوده و قابلیت پشتیبانی از حداکثر ظرفیت حافظه و دیسک سخت را دارا می‌باشند. سرورهای ایسوس همچنین با استفاده از فناوری‌های متنوعی مانند RAID، IPMI، و NICs دوگانه، امنیت، قابلیت اطمینان و انعطاف‌پذیری بالایی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

این سرورها به دلیل قیمت مناسب، کارایی بالا، انعطاف پذیری و قابلیت توسعه، در صنعت سرورها به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب شناخته شده‌اند.